Artykuły
Rycerze Biznesu: Jeżeli mamy marzenia i wierzymy, to wszystko jest możliwe
Publikacja: Wtorek, 31 - Grudzień 2013r. , godz.: 11:08
Amerykanie z Wilmington są gotowi na partnerstwo z Prudnikiem.
Zarząd Stowarzyszenia Rycerze Biznesu z siedzibą w Prudniku pragnie podzielić się wspaniałą informacją. Po długim okresie wytrwałej i żmudnej pracy, za którą stoją setki maili, godziny rozmów telefonicznych oraz uzgodnień pomiędzy członkami naszego Stowarzyszenia po stronie polskiej oraz amerykańskiej - powołana została do życia nowa inicjatywa Miast Partnerskich pomiędzy Prudnikiem (Polska) i Wilmington (USA).
W dniu 22. 11. 2013 otrzymaliśmy informację płynącą od Connie Smith, że w dniu 21. 11. 2013 Zarząd Miast Partnerskich Miasta Wilmington udzielił zgody na przystąpienie do Projektu Miast Partnerskich dla miast: Prudnik (Polska) i Wilmington DE (Stany Zjednoczone). Jesteśmy głęboko przekonani, że przyszła współpraca przyniesie znaczące korzyści dla obu miast, ich obywateli, lokalnego biznesu, a nade wszystko przyniesie inną perspektywę widzenia świata naszej młodzieży oraz naszych dzieci - mieszkańców naszych miast, stwarzając nowe możliwości do wymiany kulturalnej, edukacyjnej, ekonomicznej, turystyki, wymiany wiedzy i nowoczesnej technologii oraz doświadczenia w zakresie ochrony zdrowia i opieki medycznej po obu stronach oceanu - na poziomie lokalnym, gdzie żyjemy i działamy.
Mamy przyjemność poinformować, że Zarząd Rycerzy Biznesu organizacji biznesu Miasta i Powiatu Prudnik z siedzibą w Prudniku wspiera i nieustannie prowadzi wszelkie aktywności przygotowujące i organizujące to wspaniałe przedsięwzięcie (po obu stronach oceanu), jakim jest ta inicjatywa służąca rozwojowi powiązań pomiędzy Prudnikiem i Wilmingtonem w ramach Programu Miast Partnerskich - działając zgodnie ze statutem Stowarzyszenia.
Po naszej stronie osobami odpowiedzialnymi za projekt i jego realizację i skuteczne zakończenie (do obecnego etapu - tj. zatwierdzenia i uzyskania statusu zgody i zaproszenia do współpracy) są członkowie Stowarzyszenia Rycerze Biznesu: dr Ryszard Bandurowski (Polska) oraz dr Constance Smith (USA).
To dzięki nieustającej pracy, inicjatywie oraz zaangażowaniu tych osób jesteśmy w miejscu, które pozwoli nam wkrótce sformalizować nasze starania i powołanie do życia idei Miast Partnerskich z udziałem Burmistrzów obu Miast, Starosty Powiatu Prudnickiego oraz Rycerzy Biznesu - gdzie wspólnie będziemy kształtować nowy rodzaj funkcjonowania idei miast partnerskich.
Na początku października 2013 r. została wysłana (ponowiona - z uwagi na zmiany na stanowiskach zarządu miasta Wilmington DE) propozycja idei powołania miast partnerskich sygnowana stosownymi dokumentami przez Burmistrza Miasta Prudnik, Starostę Powiatu Prudnickiego oraz Rycerzy Biznesu.
Dnia 25. 10. 2013 wspólnie wystosowany został list intencyjny kierowany do organizacji Ampol Wilmington DE - udzielającej wsparcia dr Connie Smith w kontaktach na poziomie administracji, nauki, biznesu, szkolnictwa i ochrony zdrowia (odpowiednik organizacji Amerykanów polskiego pochodzenia z jego Prezydentem Panem Markiem Murowanym).
Jesteśmy na bieżąco w kontakcie z Burmistrzem Miasta Prudnik, Sekretarzem Miasta oraz Starostą Powiatu Prudnickiego oraz zainteresowanymi kandydatami do udziału w Projekcie po stronie polskiej (ochrona zdrowia, szkolnictwo, turystyka, biznes, kultura, nauka) - gdzie wstępnie przedstawiliśmy ofertę współpracy płynącą z naszej strony w ramach prac przygotowawczych.
Zdajemy sobie sprawę z wagi protokołu dyplomatycznego oraz proceduralnych kroków ze strony włodarzy obu Miast: Wilmington i Prudnik, dlatego czekamy na oficjalne potwierdzenie akceptacji stanowiska Rady Miasta Wilmington oraz Prezydenta ds. rozwoju Współpracy w ramach miast partnerskich (oczekiwane formalne przyjęcie propozycji: początek 2014 roku) kierowane do Burmistrza Miasta Prudnika.
Czynimy nieustanne przygotowania, żeby idea miast partnerskich w nowym kształcie i wymiarze spełniła oczekiwania strony amerykańskiej oraz obywateli miasta i powiatu prudnickiego.
Strona amerykańska z entuzjazmem oraz powagą odniosła się do wstępnej propozycji współpracy kierowanej przez Rycerzy Biznesu w ramach 6 obszarów (edukacja, kultura, biznes, ochrona zdrowia, turystyka, nauka) - czekając na formalny rozwój relacji, gdzie Burmistrzowie obu miast podpiszą stosowne dokumenty i wspólnie dookreślimy realne i osiągalne obszary wzajemnej oferty współpracy, płynące ze strony polskiej oraz amerykańskiej.
Zarząd Stowarzyszenia
Rycerze BiznesuPowrót do wyboru artykułu +
Komentarze